Lieky na prostatu – voľne predajné aj na predpis

Zrelý vek sa neprejavuje len nižšou úrovňou energie, ale tiež tým, že o seba musíme trochu viac starať. Zvláštne formu pozornosti musíme venovať predovšetkým našej prostate, ktorá má tendencie pomaly vystrkovať rožky. Preto sa v dnešnom článku zameriame na lieky na prostatu na predpis.

lieky na prostatu

V súčasnej dobe sú reklamné televízne bloky preplnené spoty, ktoré sa zameriavajú na problémy s pánskou prostatou. Kým niektoré sú vkusné, ďalšie je zľahčujú do takej miery, že aj zdravo sebavedomý muž má mnohokrát čo robiť, aby sa nezačal neskrývane hanbiť.

Podobným spôsobom by sa dal popísať aj prístup spoločnosti všeobecne. Hoci drvivá väčšina mužov problémy s prostatou už niekedy zažila, odvracia sa od problému tým, že sa zameriavajú na podrobné skúmanie zdravotných neduhov iných. A je to vlastne celkom pochopiteľné. V dnešnom svete je mužská vitalita, sexualita a potencia brána ako znak úspechu. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sa muži boja zveriť do rúk svojho ošetřujícícho lekára.

Pritom, odborné vyšetrenie, ktoré je doplnené předpsáním liekov na prostatu dokáže rad vašich ťažkostí jednoducho odstrániť.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Máte problémy s prostatou?

Rozvoj problémov s prostatou je pozvoľný. Rozhodne teda nečakajte na to, že sa jedného dňa zobudíte a zrazu nebudete schopní sa normálne vymočiť. Problémy s prostatou ale nie sú len o častom vykonávaní malej potreby.

 Môžu prejaviť aj vo forme: 

Zatiaľ čo niektoré z vyššie uvedených ťažkostí ide celkom ľahko liečiť (zväčšenie, infekcia), ďalší si vyžadujú dlhodobú starostlivosť odborníkov v danom odbore. Z vašej strany je preto viac ako vítané, aby ste o zdravie svojej prostaty začali dbať čo najskôr. To však nepôjde bez toho, aby ste sa naučili o svojich problémoch otvorene hovoriť. Kľúčom k úspechu je uvedomenie, že lapálie s prostatou trápia väčšinu (zrelé) mužskej populácie. Váš zdravotný stav preto nie je niečím, za čo by ste sa mali pred kýmkoľvek hanbiť.

lieky na prostatu

👨‍⚕️ Čomu lieky pomôžu?

To, čomu lieky na prostatu pomôžu závisí hlavne na dôvodu, prečo je beriete. Voľne predajné lieky na prostatu sú väčšinou vnímané ako dobrá forma prevencie. Môžu ale tiež pomôcť pri liečbe zväčšenej prostaty, ktorá zabraňuje normálnemu močenie. Rad z týchto prípravkov má blahodarný vplyv aj na celkové zdravie močových ciest, takže ich užívaním zabránite infekciám a pálenie močovej trubice. (Ktoré je vo väčšine prípadov spôsobené zápalom močových ciest.)

Lieky na prostatu, ktoré sa vydávajú na predpis sú oveľa účinnejšie ako tie, ktoré možno voľne kúpiť v lekárni. Ich nevýhodou je ale ich zloženie plné chémie, ktoré môže v niektorých prípadoch vyvolať aj nežiaduce účinky. Preto by ste mali v prvom rade siahať po osvedčených bylinkách. (Ako je žihľava dvojdomá, serenoa plazivá alebo slivka africká.)

💊 Lieky na prostatu na predpis

Lekárom predpisovaných liekov na prostatu existuje veľa. Nie vždy sú ale (rovnako ako ďalšie liečivá) ľahko zohnať. Preto sa môže stať, že po vydaní receptu budete musieť zaobísť niekoľko lekární a zistiť, kde sa potrebný liek predáva. Oproti voľne predajným liekom na prostatu sa navyše nedajú zohnať po internete. Pokiaľ už dané liečivo na nejakom internetovom obchode nájdete, rozhodne neskúšajte svoje šťastie. Okrem toho, že sa nemusí predávať legálne nemusí ísť ani o originálny liek od pôvodného výrobcu.

Lekár vám môže v našich podmienkach predpísať napríklad:

  • PENESTER 90X5MG BLIP
  • KENTERA 24X36MG
  • KORNAM 5MG

Liek Penester sa bežne používa na ťažkosti, ktoré sú spojené so zväčšenou prostatou. Kentera slúži na udržiavanie normálneho fungovania močových ciest. Taktiež Kornam zabraňuje tomu, aby dochádzalo k pozvoľnému zväčšovaniu prostaty.

Podobných liečiv ale u nás existuje oveľa viac. Stačí sa len informovať u vaše ošetrujúceho lekára.

prírodné prípravky na prostatu

🌿 Prírodné lieky na prostatu bez predpisu

Niektorí muži (rovnako ako ženy) zrovna neholdujú chémiu, takže pri prvých ťažkostiach vsádzajú na voľne predajné prípravky, ktoré sú im dostupné ako po internete, tak v každej druhej lekárni.

Medzi voľnopredajné lieky, ktoré obsahujú aj účinné bylinky patrí napríklad:

A mnoho ďalších čajov, liekov, kvapiek a doplnkov.

Výhodou prírodných liečiv je okrem ich lepšej dostupnosti i väčšiu šetrnosť k telu i životnému prostrediu. Niektoré byliny majú naviac priaznivý vplyv aj na celkovú vitalitu, libido a potenciu.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon