Príčiny tmavého moču a kedy je to problém?

tmavý moč

Hoci sa odborníci zvyčajne zhodujú na tom, že ľudia by mali pravidelne sledovať farbu svojho moču, nie každý toto odporúčanie skutočne dodržiava. Môže ich však čakať veľké prekvapenie, najmä keď sa v záchodovej mise objaví tmavý moč, ktorý môže poukazovať na rôzne ochorenia alebo zlú životosprávu. Má nejaké ďalšie príznaky?   Normálne je farba moču… Celý článek » Príčiny tmavého moču a kedy je to problém?

Ako rozpoznať zápal močového mechúra a čo pomôže?

zápal močového mechúra

Zápaly močových ciest sú bohužiaľ častejšie, ako si myslíte. Hoci nimi častejšie trpia ženy, ktoré majú oveľa kratšiu močovú trubicu, v určitých fázach života sa nevyhýbajú ani mužom. Čo ovplyvňuje zápal močového mechúra? A aká je jeho účinná liečba? Močový mechúr je v podstate vak, v ktorom sa zhromažďujú odpadové látky a filtrujú sa z… Celý článek » Ako rozpoznať zápal močového mechúra a čo pomôže?

Zadržiavanie moču: Prečo to nerobiť a ako sa toho zbaviť?

Zadržiavanie moču

Krátkodobé zadržiavanie moču je niekedy žiaduce, napríklad počas cestovania, keď sa potrebujeme zdržať na ďalšej čerpacej stanici. Ak sa však stane zvykom, môže to byť vážny problém. Najmä v prípade nedobrovoľného zadržiavania moču, keď nemôžete vôbec začať močiť. Existuje na tento problém nejaká účinná pomoc? Retencia moču je pojem, ktorý označuje stav, pri ktorom sa… Celý článek » Zadržiavanie moču: Prečo to nerobiť a ako sa toho zbaviť?

Prerušované močenie: Príčiny, prostata a riešenia

Prerušované močenie

Potrebujete naliehavo vykonať malú potrebu, ale keď prídete na toaletu, buď nemôžete začať močiť, alebo prúd nie je dostatočne plynulý a slabý, takže vyprázdnenie trvá celú večnosť? V tom prípade vás s najväčšou pravdepodobnosťou trápi prerušované močenie. Aké sú jeho príčiny a príznaky? A existujú metódy, ako si od neho uľaviť? Za normálnych okolností by… Celý článek » Prerušované močenie: Príčiny, prostata a riešenia

Slivka africká na prostatu: Prečo ju užívať?

Slivka africká

Slivka africká je strom, ktorý rastie na tomto exotickom kontinente. Z tohto dôvodu sa niekedy nazýva aj africká slivka. Keďže sa jej pripisujú mnohé pozitívne účinky, našla si svoje miesto v tradičnej ľudovej medicíne, ktorá sa v niektorých častiach Afriky dodnes hojne využíva. Viete, prečo by ste mali dať jej používaniu šancu aj vo svojom… Celý článek » Slivka africká na prostatu: Prečo ju užívať?

Časté nutkanie na močenie: príčiny a ako s tým skoncovať?

Časté nutkanie na močenie

Močenie je normálny telesný proces, pri ktorom sa z tela odstraňujú nepotrebné odpadové látky. Aj keď asi nikto presne nepočíta, koľkokrát za deň alebo koľkokrát močí, ak máte pocit, že chodíte na toaletu príliš často, môže to byť príznak vážnejšieho problému, ktorý si vyžaduje vašu pozornosť. Čo s tým robiť?   Moč je látka, ktorá… Celý článek » Časté nutkanie na močenie: príčiny a ako s tým skoncovať?

Noktúria (časté nočné močenie): Pozor na zväčšenú prostatu

Noktúria časté nočné močenie

Noktúria u mužov je pomerne častým problémom, s ktorým bojujú predovšetkým muži v pokročilom veku. Keďže časté močenie v noci môže spôsobovať menšiu sústredenosť a výkonnosť počas nasledujúceho dňa, je dôležité túto situáciu riešiť. Viete ale ako? Nočné močenie je problém, s ktorým sa niekedy trápia ženy. Predovšetkým tie, ktoré sú tehotné. V skutočnosti ale… Celý článek » Noktúria (časté nočné močenie): Pozor na zväčšenú prostatu

Saw palmetto: 5 dôvodov, prečo ho užívať

Ak máte problémy s prostatou, je viac ako pravdepodobné, že uvažujete o dlhodobom užívaní prírodných doplnkov stravy na podporu jej normálnej funkcie. Jednou z bylín, ktorá sa tradične nachádza v ich zložení, je saw palmetto. Viete, čo všetko vám môže ponúknuť? Hoci máme k dispozícii najmodernejšie lieky a technológie, mnohí ľudia sa zaujímajú aj o… Celý článek » Saw palmetto: 5 dôvodov, prečo ho užívať

Biopsia prostaty: Čo môže vyšetrenie odhaliť?

biopsia prostaty

Aj keď sú muži na svoje pohlavné orgány pomerne opatrní, nie všetci sa k nim správajú zodpovedne a pravidelne navštevujú lekára, aby skontroloval ich stav. Zatiaľ čo v mladosti to nemusí až tak vadiť, s pribúdajúcim vekom sa môžu začať objavovať problémy, ktoré môžu súvisieť s nezhubne zväčšenou prostatou alebo dokonca s nebezpečnou rakovinou. Niektorí… Celý článek » Biopsia prostaty: Čo môže vyšetrenie odhaliť?