3 účinné bylinky na prostatu

Stav prostaty odráža vitalitu muža. Väčšina z nás si však túto skutočnosť uvedomí až s postupujúcim vekom, kedy už nič nie je také, ako tomu bolo za mlada. Potom dostanete na výber. Svoje problémy budete riešiť buď za pomoci chémie, alebo sa zveríte do rúk šetrnejšie prírody. A práve na jej možnosti sa dnes pôjdeme pozrieť.

Bylinky na prostatu

Vek sa podpíše na kvalite potencie nejedného muža. V určitom období navyše prídu problémy s prostatou, ktoré so sebou prinášajú časté (denné aj nočné) močenie, pálenie a bolesti, ktoré boli do tej doby jednou veľkou neznámou.

Tento neduh sa neodráža len na kvalite sexuálneho života, ale aj na celkovej vitalite a zdravie. Časté nočné vstávanie má za následok permanentné únavu, nižšiu pracovnú výkonnosť a v konečnom dôsledku aj problémy vo vzťahu. Preto je dôležité celú situáciu riešiť včas. Ak to nie je možné, oplatí sa aspoň podnikať niektoré kroky, ktoré tieto nástupy starnutiu aspoň trochu zmierni.

Medzi vaše najlepšie spojenca patrí bylinky na prostatu, ktoré samostatne, ale aj spoločne dokážu hotové zázraky.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

👨‍⚕️ Liečba prostaty bylinkami

Keď nás premôžu nejaký zdravotný problém, máme tendenciu obracať sa na moderné lekársku vedu. A nie je sa moc čomu diviť. Počas niekoľkých málo desaťročí ušla obrovský kus cesty. To znamená, že dokáže vyriešiť aj problémy, ktoré predtým výrazne znižovali kvalitu ľudského života. Všetky predávané preparáty navyše musia prejsť odborným vývojom, ktorý sa opiera o odborné štúdie a výskumy. To všetko je napokon podporené aj klinickými štúdiami a mnohými ďalšími procesmi, ktoré majú za cieľ zmapovať ich účinnosť a bezpečnosť ..

Lenže, hoci je moderná medicína na výške, mnoho liekov má vedľajšie účinky. Nie všetky preparáty sú navyše určené pre všetky skupiny užívateľov. Ako vieme, napríklad Viagra, ktorá sa predpisuje na erektilnú dysfunkciu, dokáže potrápiť príliš dlhú erekciou, ktorá mnohokrát zabraňuje prirodzenému močenie. Horšie ale je, že niektorí jedinci môžu za jej používanie zaplatiť náhlu srdcovú príhodou. Čo sú presne tie dôvody, prečo sa taký typ liekov predáva výhradne na lekársky predpis. (Praktický lekár pred finálnym rozhodnutím starostlivo skontroluje váš zdravotný stav.)

Muži sa preto častejšie prikláňajú k užívaniu bylinných prípravkov, ktoré okrem posilnenie vitality a zdravia sľubujú aj zdravú prostatu a v niektorých prípadoch aj lepšie libido. Ich výhodou je nielen skutočnosť, že sú dostupné vo voľnom predaji v lekárni, ale aj väčšiu šetrnosť k telu i životnému prostrediu. Výrobcovia navyše vychádzajú z poznatkov starovekých kultúr, ktoré tieto byliny používali k rôznym liečebné účely.

🌿 Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw Palmetto je rastlina, ktorá je u nás známa pod menom serenoa plazivá. Keby sme na ňu narazili v prírode, mala by formu trpasličej palmy, ktorá rastie v teplom podnebí Floridy, Kuby a Gruzínsko.

Saw palmetto

Jej účinkov využívali už pôvodné Američania, ktorí s jej pomocou potláčali bolesť, liečili kašeľ a riešili s ňou aj problémy, ktoré boli spojené so zväčšenou, alebo iným spôsobom problematickú prostatou. V niektorých prameňoch, vrátane tých súčasných, sa uvádza, že serenoa plazivá má pozitívne účinky aj na zvýšenie libida. Vedecké výskumy ale toto tvrdenie nepotvrdili.

🌿 Pygeum africanum (Slivka africká)

Ďalšie bylinou, ktorá má blahodarný vplyv na mužskú vitalitu a zdravie je Slivka africká. Tá bola oficiálne objavená v 2. polovici 19. storočia v Kamerune. Dá sa ale predpokladať, že domorodé obyvateľstvo ju poznalo a používalo už o nejaký ten piatok skôr. Slivka africká je dnes obľúbená pre svoju schopnosť liečiť zväčšenú prostatu, zlepšovať stav močového ústrojenstva a pre svoje pozitívne účinky na úroveň mužskej túžby.

Slivka africká

🌿 Urtica dioica (Žihľava dvojdomá)

Možno tomu nebudete veriť, ale priaznivé účinky na mužskú potenciu má aj naša slovenská Žihľava dvojdomá. Okrem toho, že potláča vznik zápalových procesov v tele má blahodarný vplyv aj na liečbu zväčšenej prostaty. Naše babičky tiež vedeli, že žihľava dvojdomá sa dá používať aj na vlasy. Tie sú nielen lesklejšie, ale aj oveľa menej vypadávajú. Čo ocenia predovšetkým muži, ktorí majú obavu z plešatenie v dôsledku kolísania hormónov.

žihľava dvojdomá

Záver

Všetky tieto byliny majú takú silu, že samy o sebe dokážu (pri pravidelnom užívaní) zlepšiť váš súčasný zdravotný stav. Ak je to ale len trochu možné, vždy si vyberajte prípravky, ktoré kombinujú účinky všetkých naraz.

Skúšali ste niekedy účinky týchto byliniek? Napíšte nám svoju osobnú skúsenosť do komentárov.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Další zdroje:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *