Najčastejšie príznaky problémov s prostatou

Prostata je žľaza, ktorá hrá významnú úlohu v otázke mužského reprodukčného a sexuálneho zdravia. Bohužiaľ, mnoho pánov problémy s ňou nereflektuje, alebo komplikácie rieši až za päť minút dvanásť. Aby ste sa nemuseli báť, čo na vás u doktora čaká, zameriame sa na najčastejšie príznaky a príčiny problémov s prostatou, s ktorými sa možno stretnúť.

příznaky problémov s prostatou

 

Máloktorý človek je natoľko zvedavý, aby sa detailne zaujímal o fungovaní svojho tela. Takže sa celkom často stáva, že vôbec netušíme, ako funguje náš reprodukčný systém. (A ak áno, tak len veľmi skratkovito.)

To nemusí viesť len k problémom s plodnosťou (pretože si muži aj ženy myslia, že majú ešte čas), ale tiež treba k vážnejším zdravotným problémom, ktorých priebeh sa nemusí sprvu vôbec prejaviť.

Viete, čo všetko sa môže stať, keď budete zanedbávať prevenciu?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

❔ Čo je to prostata

Prostata je žľaza, ktorá sa v mužskom tele nachádza pod močovým mechúrom. Jej primárnou funkciou je tvorba tekutiny, ktorá je dôležitá pre výživu a transport spermií. Tiež má ale podiel na normálnom močenie a na tvorbe hormónov.

Zdravá prostata nebolí a nie je nijako cítiť. Jej veľkosť sa prirovnáva k Vlašskému orecha, alebo ping-pongové loptičky. Problém je v tom, že ako začne mužské telo starnúť, môžu sa na nej prejaviť (nie vždy životne nebezpečné) patológie. Môže dôjsť k jej nezhubnému zväčšenie, ktoré spôsobuje problémy s močením, alebo k zápalu. Najvážnejším stavom je potom rakovina prostaty. Keďže môže končiť smrťou, je dôležité, aby sa na ňu prišlo včas.

čo je to prostata

 

Prvé príznaky problémov s prostatou

To, že máte problémy s prostatou spoznáte vcelku vzápätí. Majú totiž celý rad prejavov.

Medzi tie najčastejšie patria:

 • Prerušované močenie
 • Náhle nutkanie na močenie
 • Neschopnosť začať s močením
 • Erektilná dysfunkcia
 • Bolesť pri ejakulácii
 • Zápaly močových ciest
 • Obličkové kamene
 • Krv v moči
 • Horúčka a zimnica

Našli by sme ale aj celý rad ďalších, ako je napríklad zmenená farba moču. Mnoho týchto ťažkostí má pôvodca v tom, že v mechúre zostávajú zvyšky, ktoré môžu spustiť zápalové procesy a infekcie.

problémy s prostatou

 

Vážnejšie problémy

Ako z rôznych reklám vieme, veľa mužov sa potýka s nezhubné zväčšenou prostatou. A u nej máme (aspoň hmlistú) predstavu o tom, ako to u nej prebieha. Problém je ale v tom, že podobné príznaky môže mať aj niektorý z vážnejších problémov. A tým máme na mysli napríklad rakovinu prostaty.

Medzi jej príznaky patrí prítomnosť krvi v moči, erektilnej dysfunkcie a bolesť na hrudníku, v chrbte a v podbrušku. Z toho dôvodu je dôležité, aby muži v strednom veku nepodceňovali pravidelné preventívne prehliadky u urológa.

Najčastejšie ochorenia prostaty

Nie vždy je nutné za problémy hľadať to najhoršie. Vaše ťažkosti, hoci môžu vyzerať na prvý pohľad vážne, môžu byť spôsobené zápalom prostaty, alebo zväčšenou prostatou, ktorá nemá pôvod v rakovinotvorné bujnenie. (Vo svojej podstate dôjde k množeniu buniek. Prostata je kvôli tomu tiež opuchnutá.)

Že je najvhodnejší čas na zdravotnú prehliadku spoznáte podľa:

 • Nočného močenie
 • Častejšieho močenia
 • Inkontinencia
 • Horúčky a zimnica
 • Prerušovaného močenia
 • Pálenie pri močení

Samotné návštevy urológa sa nemusíte báť. Okrem toho, že vám odoberie vzorku moču alebo krvi na rozbor vykoná rýchle (a bezbolestné) vyšetrenie a navrhne vám užívanie liekov, alebo voľne predajných doplnkov stravy na prírodnej báze. Všetko záleží na podstate a závažnosti ťažkostí.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *