Serenoa plazivá je prírodný liek pre zdravie vašej prostaty

Akonáhle sa dostanete do zrelého veku, môžete si pomaly začať užívať všetkých plodov vašej doterajšej práce. Čas, skúsenosti a peniaze ale negatívne vyvažuje klesajúci potencie, ktorá sa môže odraziť aj na problémoch s prostatou. Dnes sa preto zameriame na to, ako vám môže pomôcť serenoa plazivá.

Serenova plazivá

Žiadny človek nemládne. Kým ale v tridsiatich rokoch si túto skutočnosť príliš nepripúšťame, o jednu, alebo dve dekády neskôr zisťujeme, že to celé bude asi trochu inak. Rovnako, ako sa ženy musia vysporiadať s prechodom, tak aj muži musia akceptovať pozvoľné znižovanie testosterónu a s ním spojeného libida.

Horšie je ale bezpochyby skutočnosť, že s postupom času prichádzajú ťažkosti, ktoré sa odrážajú na zdravie vašej prostaty. Práve ona je hlavným pôvodcom častého a prerušovaného močenia. To môže byť nezriedka spojené aj s infekciami, pálením či s nečakanou bolesťou. Našťastie, v súčasnosti existuje veľa spôsobov, ako si možno od týchto nežiaducich symptómov trochu pomôcť. Napríklad tak, že ako spoločnosť spojíme tradičnú ľudovú medicínu s modernými poznatkami.

Práve to viedlo k hojnému využívaniu bylín, ktorých pravidelná konzumácia sa veľmi skoro odrazí na stave vašej prostaty. Akú úlohu v tom ale hrá serenoa plazivá?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

🕘 História

Saw palmetto, alebo tiež serenoa plazivá, je druh malé palmy, ktorá pochádza z Floridy, Gruzínska a Kuby. Bežne sa pestuje ako okrasná rastlina, ale je známe, že jej plody možno využiť aj na lekárske účely.

Bylinky na prostatu

 

Svoje o tom vedeli už pôvodné Američania, ktorí ich jedli v bežnej potrave. Podľa potreby nimi ale zvyšovali aj úroveň sexuálnej túžby. Na opačnej strane spektra bola serenoa plazivá využívaná aj pre svoju schopnosť potláčať kašeľ. V súčasnej dobe je obsiahnutá vo voľnopredajných doplnkoch stravy pre mužov.

💡 Účinky

Ako už sme sa zmienili v niektorých odsekoch vyššie, serenoa plazivá sa vo väčšine prípadov používa počas liečby zväčšenej prostaty. Zlepšuje totiž plynulosť močenie, ktoré má priamy vplyv aj na kvalitu spánku.

Serenou plazivou by ste mali do svojho nutričného programu zaradiť aj v prípade, že máte strach z predčasného plešatenie, ktoré je spôsobené kolísaním pohlavných hormónov. Niektoré vedecké štúdie potvrdili, že vypadávanie vlasov sa zlepšilo aj u mužov, ktorí už týmto úbytkom nejakú dobu trpeli. Ďalšie pokusy navyše ukazujú, že prípravky obsahujúce Serenou môžu mať priaznivý vplyv na ďalší rast vlasov. V tejto fáze je ale ešte potrebné vykonať rad výskumov, ktoré mechanizmus fungovania saw palmetta na pokožku hlavy ešte trochu upresní.

Podľa niektorých pokusov sa odborná verejnosť prikláňa tiež k záveru, že serenoa plazivá môže mať v niektorých prípadoch dobrý vplyv aj na mužskú potenciu a libido.

Saw palmetto

Ak vám znie predchádzajúce riadky lákavo, potom verte, že pre vás získanie preparátov s touto rastlinou nebude predstavovať vôbec žiadny problém. Na internete bežne zoženiete prípravky pre lepšiu funkciu prostaty, alebo lieky a kvapky pre podporu potencie. V niektorých lekárňach a e-shopoch zakúpite aj prípravky na podporu rastu vlasov.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *