Zdravá prostata: 5 tipov pre účinnú prevenciu

Prostata je orgán, ktorý má zásadný vplyv na mužskú potenciu a zdravie. Veľa z nás ju ale zanedbáva, takže sa nemôžeme čudovať, že sa nám v neskoršom veku odvďačí svojim zväčšením, alebo rakovinotvorným bujnením. Dnes sa preto pozrieme na to, čo všetko pre zdravú prostatu môžete urobiť, aby vám vaša kondícia vydržala čo najdlhšie.

Zdravá prostata

Mladší vek máme spojený s budovaním kariéry, rodinného zázemia a v neposlednom rade aj s aktívnym sexuálnym životom. Keďže nás v danom období netrápia žiadne vážne zdravotné problémy, vôbec by nás nenapadlo premýšľať nad tým, že by to mohlo byť niekedy aj inak.

Ako už to tak býva, s postupujúcim vekom sa začínajú pomaly prejavovať všetky hriechy nášho bezstarostného života. Väčšinu z nás dokáže nemilo potrápiť zväčšená prostata, ktorá sa podpisuje hlavne na prerušovanom a častom močení. Do hry ale môže prísť aj obávaný protivník menom rakovina prostaty.

Dnes sa preto zameriame na to, akých foriem prevencia rakoviny prostaty môžeme v dnešnej dobe využiť.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

❔ Akú prevenciu podstúpiť?

Veľká časť mužov akúkoľvek prevenciu (proti ktorejkoľvek chorobe) úplne zanedbáva. Bohužiaľ pre nich, rakovina nebolí. Preto sa môže stať, že k lekárovi prídete až vo chvíli, keď je skoro neskoro. V horších prípadoch je táto nezodpovednosť môže stáť aj život.

Hneď na úvod je potrebné povedať, že z prevencia rakoviny prostaty nemusíte mať žiadne vážne obavy. Na výber máte z mnohých rôznych postupov. Aplikovať ich môžete buď jednotlivo, alebo všetky naraz. Aj tu ale platí, že čím viac toho pre svoje zdravie urobíte, tým väčšiu šancu máte na to, že prípadnú chorobu hravo zvládnete.

Prevencia prostaty

 Medzi najčastejšie spôsoby prevencie rakoviny prostaty patrí: 

  • Zdravý životný štýl
  • Cvičenie
  • Preventívne prehliadky
  • Pravidelné samovyšetrenie
  • Užívanie prostriedkov, ktoré udržujú vašu prostatu v kondícii

Ak neviete, kde by ste mali začať, rozhodne neurobíte nič zlé, keď sa zameriate na zdravší životný štýl. To znamená, že prestanete fajčiť a začnete obmedzovať pitie alkoholických nápojov. (Úplnou samozrejmosť predstavuje tiež absencia užívania drog.) Zo svojho jedálnička skúste (aspoň čiastočne) vyškrtnúť polotovary a priemyselne spracovaná jedla. Namiesto toho začnite jesť viac ovocia, zeleniny a chudého mäsa a začnite sa pravidelne hýbať. (Pre začiatok sa hodí aj pomalší prechádzky.)

Zdravá prostata

Aby ste predišli rakovine v ďalších jej formách, aspoň raz mesačne by ste mali podstúpiť samovyšetrenie semenníkov. (Ktoré sa robí po vystúpení zo sprchy. Účelom vyšetrenia je zistiť, či sa vám na semenníkoch neurobila podozrivá hrčka.) Pravidelne by ste mali dochádzať aj na urológii, kde lekár urobí vyšetrenie prostaty.

Ďalším riešením je doplnková forma užívania voľnopredajných potravinových doplnkov stravy. Tie obsahujú bylinky pre zdravie prostaty, ktoré majú blahodarný vplyv aj na vašu vitalitu a potenciu. Medzi ne patrí napr. Slivka africká, Žihľava dvojdomá alebo Serenoa plazivá (saw palmetto).

Akú formu prevencia proti rakovine prostaty presadzujete vy?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *