Žihľava dvojdomá: Poznáte jej účinky na vaše zdravie?

Žihľavu dvojdomú máme spojenú s prechádzkami v prírode. Bohužiaľ, rozhodne nie v pozitívnom zmysle. Snáď každý aspoň raz v živote zakúsil nepríjemné pálenie, ktoré mu spôsobil cielený, ale aj úplne náhodný dotyk jej šľahúňov. Staré krivdy ale odložíme bokom. Žihľava dvojdomá je totiž veľmi silný liek. Viete, čo všetko vám môže ponúknuť?

žihľava dvojdomá

Aj napriek tomu, že sa v žihľave skrýva značné množstvo liečivej sily, väčšina ľudí sa jej vyhýba. Snáď preto, že majú ešte v čerstvej pamäti chvíle, keď do nej spadli a čakalo je snáď nikdy nekončiaci svrbenie. Pritom, ešte naše babičky mali žihľavy vo veľkej úcte. Často si ju brali na pomoc pri liečbe bežných, ale aj menej častých zdravotných neduhov. Tiež ju ale pridávali do jedla, alebo do posilňujúcich čajov.

Dnes sa preto pozrieme na to, z akých dôvodov by sme jej mali dať v našom živote šancu.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

🕘 História

Žihľava dvojdomá je voľne rastúca rastlina, ktorá je súčasťou rovnomenného rodu. Rad ľudí ju považuje za burinu, ale v skutočnosti je využívaná aj ako poľnohospodárska plodina. (Kŕmia sa s ňou husi a kačice.) Ako sme už predostreli v úvode, žihľava sa hojne používa aj ako liečivá bylina, alebo ako ingrediencie pri výrobe pokrmov, výživových doplnkov, nápojov a kozmetických produktov.

Ďalšie informácie o jej histórii nám bohužiaľ chýba. Vzhľadom k jej popularite možno ale súdiť, že išlo o jednu z prvých rastlín, ktorá sa ujala už na začiatku ľudového liečiteľstva. Čo by mohol byť aj jeden z hlavných dôvodov, prečo má aj dnes tak silnú základňu svojich priaznivcov.

💡 Účinky

Ako už sme sa zmienili v niektorých predošlých odsekoch, žihľava dvojdomá má veľmi široké spektrum ozdravujúcich účinkov. Pri jej pravidelnom používaní sa vám odvďačí zmiernením telesných zápalov (ktoré môžu byť spôsobené napríklad artritídou) a zdravším fungovaním prostaty (hlavne v prípade, keď dôjde k jej zväčšenie).

To ale neznamená, že sa musíte okamžite zdvihnúť zo stoličky a ísť hľadať najbližší lúku plnú žihľavy. Na internete nájdete plno e-shopov, ktoré ponúknu výživové doplnky s žihľavou, ktoré zvýšia odolnosť vašich močových ciest, zlepší kondíciu prostaty a pomôžu šetrne odvodniť váš organizmus. V tejto súvislosti sme pripravili prehľadné porovnanie účinných preparátov na problémy s prostatou.

Máte nejakú osobnú skúsenosť so žihľavou dvojdomú? Budeme radi, keď sa nám s ňou zveríte do komentárov.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *