Bolesť pri močení: Viete, čo ju spôsobuje?

Pálenie pri močení nie je normálne. Vo väčšine prípadov z neho preto môžeme ľahko vyvodiť, že máme problém, ktorý je nutné začať riešiť. Ak nedá bolestivé močenie spať ani vám osobne, budeme radi, keď budete pokračovať v čítaní a zistíte, čo s tým.

bolesť při močení

 

Za normálnych okolností vykonávanie potreby, alebo ejakulácia, nebolí. Preto nás môže negatívne zaskočiť hrdzavá bolesť pri močení, ktorá niekedy vie vohnať slzy do očí. A to aj mužom, ktoré len tak niečo neskolí.

Ak sa s takýmto problémom vo svojom živote stretávate aj vy, je pravdepodobné, že sa snažíte celú vec ignorovať, alebo sa ju snažíte nejako pretrpieť, v domnení, že sa to samo nejako spraví. Aby sme však boli k sebe úplne úprimní – problémy, a zvlášť tie zdravotného charakteru, majú tendenciu sa v priebehu času skôr zhoršovať. Preto nie je vhodné strkať hlavu do piesku, ale je lepšie hľadať nejaké účinné riešenie.

Aby sme vo vás vzbudili dôveru, že to ľahko zvládnete, ponúkame vám pár užitočných rád, ktoré vám môžu pomôcť vrátiť späť normálnu kvalitu života.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo spôsobuje bolesť pri močení

Akonáhle začneme pociťovať nepríjemné rezanie a pálenie, väčšinou nás napadne, že bojujeme s infekciou močového ústrojenstva. Čo je dosť dobre možné. Zvlášť, keď uvážime, že rezanie, pálenie a častejšie nutkanie na močeniejedny z najčastejších príznakov. Aj keď sa z infekcie zvládne drvivá väčšina pacientov zotaviť, môže sa periodicky vracať. Neliečená navyše môže spôsobiť vážne problémy s močovým mechúrom a obličkami. Takže je rozhodne múdre s ňou začať niečo robiť.

Oveľa menej príjemným dôvodom bolesti pri močení je pohlavne prenosná choroba. Na vine môžu byť v tomto prípade genitálne bradavice, alebo chlamýdie, ktoré môžu u mnohých nakazených prebiehať aj bezpríznakovo.

Medzi ďalšie možné príčiny potom patria:

 • Zápal prostaty
 • Cystitída (zápal výstelky močového mechúra)
 • Zápal močovej trubice
 • Zápal nadsemenníka
 • Močové kamene
 • Nevhodné kozmetické prípravky (ktoré môžu spôsobovať podráždenie a alergie)
 • Niektoré lieky

Samozrejme, vždy je potrebné myslieť na to, že by človek nemal svoje príznaky pripisovať najmenej vážnemu problému. Pre svoj pokoj by mal podstúpiť zdravotnú prehliadku u odborníka, ktorý disponuje širokým spektrom testovacích metód, ktoré pomôžu určiť správnu príčinu.

co způsobuje bolest při močení

Aké zdravotné problémy môže spôsobiť?

Aké sú vedľajšie účinky neliečeného problému závisí na tom, čo je jeho spúšťač. Kým infekcia močových ciest môže prerásť v zápal obličiek, močové kamene musí vyjsť z tela samy. Je ale potrebné, aby ich niekto odborne sledoval, pretože ak sú veľké, môžu spôsobiť vážnu blokádu. (Čo sa stane, ak nemôže moč vytiecť z tela von si asi viete predstaviť.)

U pohlavne prenosných chorôb hrozí ich odovzdávanie ďalším ľuďom. Čo je nežiaduce, pretože chlamýdie môžu ženám spôsobovať problémy s plodnosťou. Naozaj je teda dôležité poznať pravé dôvody a rozlišovať rozdiely.

jak léčit bolest při močení

Ako liečiť bolesť pri močení?

V prvom rade si zaistite odborne vykonanú diagnostiku. Lekár po vás bude zrejme chcieť vzorku moču, popis problémov, krvný test a prípadne napríklad i test na pohlavne prenosné choroby. Podľa toho, aké vyjdú výsledky vám môže predpísať antibiotiká (chlamýdie, zápal močových ciest …). U iných chorôb vám môže lekár odporučiť dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na prostatu, ktoré môžu prispieť k jej normálnu funkciu, alebo lieky, ktoré sa používajú na liečbu vážnejších zápalov a ďalších ťažkostí. (Napríklad na vyliečiť cystitídu.)

Aby ste zvládli svoje problémy dostať pod kontrolu rýchlejšie, v niektorých prípadoch je (napríklad pri zápale močových ciest) dobré, ak:

 • Začnete piť cez deň viac tekutín (teplý čaj, pitná voda …)
 • Zvýšite príjem vitamínu C
 • Začnete užívať probiotiká a prebiotiká (pri kombinácii s antibiotikami
 • Dávajte pozor na to, aby ste zvolili vhodný preparát)
 • Začnete jesť brusnice
 • Budete chodiť čo najčastejšie na toaletu

Po vyliečení z pohlavne prenosné choroby je navyše dôležité, aby ste si osvojili zásady bezpečného milovanie. Len tak znížite riziko ďalších (a mnohokrát aj vážnejších) infekcií na minimum.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *