Výtok z močovej trubice u mužov: Ako ho riešiť?

Mnoho ľudí sa domnieva, že výtok je problém, ktorý postihuje len a iba ženy. Ale nemohli by byť ďalej od pravdy. Niekedy sa dá totiž stretnúť aj s výtokom z močovej trubice u mužov. Je to normálne, alebo je potrebné kvôli tomu kontaktovať lekára?

výtok z močovej trubice u mužov

 

Keď sa povie výtok, väčšina ľudí si spomenie na vaginálny výtok, ktorý často trápia ženy. Niekedy môže ísť o prejav vaginálnej infekcie, inokedy zase poukazuje na konkrétnu fázu menštruačného cyklu.

O čom sa ale príliš nehovorí je mužský výtok, ktorý môže vychádzať z močovej trubice. Opäť platí, že zatiaľ čo v niektorých prípadoch ide o prirodzený jav, inokedy je za ním choroba, ktorú treba liečiť.

Čo je teda normálne a čo už nie? A čo vás pri riešení tohto delikátneho problému s najväčšou pravdepodobnosťou čaká?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Príznaky výtoku z močovej trubice

Ako výtok z močovej trubice označujeme vytekanie tekutiny, ktorá nie je močom. Niektoré druhy výtoku sú prirodzené, pretože pomáhajú lubrikovať penis. V iných prípadoch ide ale o jasný prejav toho, že je potrebné vyhľadať lekára a podstúpiť liečbu. V takej chvíli môže mať výtok z močovej trubice u mužov aj ďalšie sprievodné prejavy, ktoré nie sú úplne normálne.

výtok z močovej trubice přičiny  

Hnisavý výtok

Hnisavý výtok môže mať mnoho príčin. Prvou príčinou je balanitída, ktorá sa môže prejavovať bielym alebo žltým výtokom, ktorý v sebe môže mať aj hrudky. Tento výtok obvykle zapácha. Medzi sprievodné javy balanitídy patrí začervenanie a svrbenie, bolesť pri močení alebo opúchaní. Balanitída má mnoho príčin a nie vždy za ňu môže pohlavne prenosná choroba.

Ďalej môže byť na vine trichomoniáza. Medzi jej príznaky patrí väzký a bielo sfarbený výtok, časté nútenie na močenie, pálenie pri močení, bolesť pri ejakulácii alebo opuch žaluďa a predkožky. Ďalej sa výtokom prejavuje zápal močovej trubice, zápal močových ciest alebo niektorá z pohlavne prenosných chorôb. Tradične hovoríme o chlamýdiách ao kvapavke.

Vo všetkých prípadoch je dôležité ísť na prehliadku k lekárovi. Ten stanoví pravú príčinu vašich problémov a nasadí vám adekvátnu liečbu.

Číry výtok

Číry výtok vám najskôr predstavovať nemusíme, pretože má čo dočinenia s vašimi erotickými aktivitami.

Jednou z tekutín, ktorá sa vylučuje v priebehu styku je preejakulát, ktorý slúži na lubrikáciu penisu. Okrem iného neutralizuje prostredie v ženskej vagíne, ktoré je za mnohých okolností ku spermiám nepriateľské. (Takže by nemohlo dôjsť k oplodneniu.) Hneď potom nasleduje ejakulát, ktorý sa vylučuje pri vyvrcholení.

Príčiny výtoku

Síce sme si už povedali o hlavných príčinách výtoku z močovej trubice u mužov. Už sme sa ale nezaoberali tým, čo ďalšie môže mať vplyv na vznik týchto problémov. (Mimo pohlavne prenosné choroby.)

Problémy môže spôsobovať:

  • Nedostatočná intímna hygiena
  • Alergia (napríklad na latex, alebo na kozmetické prostriedky)
  • Kožné ochorenie (atopický ekzém, psoriáza…)
  • Bakteriálna alebo kvasinková infekcia

Z toho dôvodu by sme vám odporučili dôsledne dodržiavať zásady intímnej hygieny. Tiež sa skúste zamyslieť, či ste nezačali používať nový prípravok na intímnu hygienu, alebo nemáte novú aviváž.

Čo sa týka kožných ochorení, obvykle sa prejavujú aj na ďalších častiach tela. V takej situácii vám preto pomôže návšteva kožného lekára, ktorý vám poradí, čo je pre vás vhodné a čoho sa radšej vyvarovať.

Výtok z močovej trubice ličeba priznaky

Ako riešiť výtok u mužov?

Vždy je najlepším riešením návšteva lekára, ktorý vykoná detailnú zdravotnú prehliadku a na základe jej výsledkov vám odporučí vhodný spôsob liečby. V priebehu prehliadky počítajte s rozhovorom. Lekár môže požadovať aj vzorku moču, ktorá podrobí rozboru.

Ďalej sa môže zaujímať o váš sexuálny život. (Vďaka čomu zistí, aká je u vás pravdepodobnosť nákazy pohlavne prenosnou chorobou.) Tiež si pravdepodobne prezrie váš penis a dosť možno aj odoberie nejakú vzorku na analýzu, ktorá mu pomôže určiť, či netrpíte bakteriálnou, alebo inou infekciou.

Ako vidíte, aj keď situácia vyzerá často beznádejne, dá sa efektívne riešiť. Akonáhle budete opäť v poriadku, nezabúdajte na pravidelné prehliadky u urológa, na kvalitný pitný režim, na dodržiavanie zásad bezpečného sexu, na dodržiavanie hygieny a na pravidelné užívanie doplnkov stravy pre mužov na močové cesty.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *