Zápal obličiek: Príznaky, diagnostika a prírodná liečba

Zápal obličiek je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré môže byť v extrémnych situáciách život ohrozujúce. Zápal obličiek sa zriedkavo vyskytuje bez horúčky, ale môže mu predchádzať úplne nevinná infekcia močových ciest, ktorá zvyčajne nie je taká dramatická. Aké sú príznaky zápalu obličiek? A dá sa vyliečiť bez antibiotík?

Zápal obličiek

 

Infekcie močových ciest nie sú v populácii vôbec zriedkavé. Mnohí ich dokonca stavajú na úroveň prechladnutia a ani nejdú k lekárovi na kontrolu. Tento prístup sa však môže pekelne vypomstiť. Neliečená infekcia močových ciest sa môže dostať do horných močových ciest, kde sa nachádzajú obličky. Pravdepodobne vám nemusíme hovoriť, že keď ich zápal zasiahne, môžete sa pozerať na svoj život.

Jelikož osvěty není nikdy dost, v následujících několika odstavcích vám povíme, jak při zánětu ledvin postupovat správně.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je zápal obličiek?

Zápal obličiek je závažné ochorenie, ktoré zvyčajne začína nevinnou infekciou močových ciest. Zápal môže byť prítomný len v jednej obličke, ale môže sa dostať aj do oboch. Ak sa nelieči, zápal obličiek môže pacienta usmrtiť.

co je zánět ledvin příznaky

Príznaky zápalu obličiek

Príznaky zápalu obličiek sú zvyčajne dosť dramatické a zvyčajne sa prejavia okamžite.

Tieto prejavy zahŕňajú:

U detí do dvoch rokov sa zápal obličiek môže prejaviť len vyššou horúčkou. U pacientov starších ako 65 rokov sa zasa môže objaviť zmätenosť a poruchy reči.

Ak sa zápal obličiek nerieši, príznaky sa zvyčajne zhoršujú. Zhoršenie stavu sa prejavuje zrýchleným tlkotom srdca a zrýchleným dýchaním, vyrážkou a zmätenosťou. V tomto momente je nevyhnutné ísť do nemocnice, pretože tento stav môže skončiť sepsou, ktorá môže byť smrteľná.

Akútny zápal obličiek

Akútny zápal obličiek sa zvyčajne prejavuje veľmi silno a má rýchly priebeh. Keďže pacienta môže stáť život, je dôležité, aby sa čo najskôr dostal do starostlivosti odborníkov.

Chronický zápal obličiek

Chronický zápal obličiek je ochorenie, ktoré má dlhodobý charakter. Nemusí mať také výrazné prejavy, ale ani v tomto prípade sa nezaobídete bez pomoci lekára.

chronický akutní zánět ledvin přírodní léčba

Diagnostika

Psychosomatika nemá žiadny vplyv na zápal obličiek. Lekári sa preto pokúsia zistiť skutočnú príčinu vášho problému. Pitie alkoholu (v zmysle, že nie je spúšťačom) nemá na tento stav žiadny vplyv. Väčšinou je problém v tom, že osoba trpí vážnou bakteriálnou infekciou.

V ordinácii môže lekár vykonať fyzikálne vyšetrenie, ktoré sa u mužov často vykonáva cez konečník. Lekár tak môže zistiť, či máte problém s prostatou, ktorý by mohol byť jedným z vinníkov tohto problému. Následne môže lekár odobrať vzorku moču, ktorá bude kultivovaná. Pravdepodobne podstúpite aj bezbolestné ultrazvukové alebo iné zobrazovacie vyšetrenie. Ak sa preukáže bakteriálna infekcia, budú vám nasadené antibiotiká.

Prírodná liečba zápalu obličiek

Antibiotiká sú často jediným možným typom liečby. Z tohto dôvodu neodporúčame zanedbávať ich užívanie, pretože môžu spôsobiť zhoršenie vášho zdravia a následnú smrť.

Ak však budete počas užívania antibiotík na zápal obličiek piť veľa tekutín, bude to v poriadku. Prospešný je aj odpočinok. Nezabúdajte tiež na to, aby ste sa vždy zahriali.

Čo to znamená? To, že infekcie močových ciest nie sú žart, treba podceňovať. Z tohto dôvodu odporúčame pravidelné preventívne prehliadky u vášho urológa. Dodržiavajte tiež zdravý pitný režim. V neposlednom rade môžete skúsiť užívať bylinné doplnky stravy na podporu normálneho zdravia prostaty.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *