Vrbovka malokvetá: Jej účinky na zdravie a prostatu

Prostata je žľaza, ktorá je možná malá. Ale môže dosť zásadne ovplyvniť mužskej sebavedomie a kondíciu. Nemusíme hneď hovoriť o rakovine, ktorá je jednou z najhorších chorôb, s ktorou sa môže potýkať. Problematické môže byť aj jej nezhubné zväčšenie. Dokáže s ním niečo robiť vrbovka?

vrbovka malokvetá

 

Svet byliniek je veľmi zaujímavý. Nielen, že existuje úctyhodné množstvo ich druhov. Treba prihliadať aj na to, že každá má úplne iné účinky. Zatiaľ čo niektoré nám môžu spôsobiť otravu, alebo bolehlav, ďalšie nás upokojujú a bojujú proti zápalovým procesom, ktoré sa môžu v tele diať.

Aj keď je prakticky nemožné poznať všetky bylinky sveta, čím ďalej častejšie sa doslýcháme o Vrbovce malokveté. Tá by mala svojimi účinkami prospievať predovšetkým mužom. Ktorí ju môžu užívať ako vo forme čaju. Tak v podobe voľnopredajných doplnkov stravy.

Čo všetko o nej ale vieme?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je to vrbovka Malokvetá?

Vrbovek existuje niekoľko druhov. Okrem vrbovky malokveté poznáme aj vrbovku úzkolistou. Ide o rastlinu z čeľade pupalkovitých. Keby ste Vŕbovka Malokvetá videli vo voľnej prírode, určite si ju všimnete. Okrem toho, že je veľmi vytrvalá, môže dorásť výšky úctyhodných 80 cm.

Táto situácia nie je žiadnou vzácnosťou. Pretože vrbovka malokvetá rastie prakticky po celom území Európy. Poznajú ju dokonca aj v Malej Ázii, či v severnej Afrike.

účinky vrbovky

Účinky vrbovky malokveté

Vňať vŕbovky, ktorá sa zbiera na spracovanie, má pomerne široké spektrum účinkov.

Používa sa na:

  • Zápaly
  • Močové cesty
  • Detoxikáciu
  • Ošetrenie rán

Vždy sa ale uistite, že máte v ruke naozaj vrbovku malokvetú. Vrbovka úzkolistá má totiž úplne iné účinky.

Vrbovka a prostata

Vrbovka sa nepodávala len ľuďom, ktorí mali problémy s močovými cestami a močovým mechúrom. Veľmi často sa odporúčala aj mužom, ktoré trápili zápaly prostaty. Prípadne aj jej nezhubné zväčšenie, ktoré nie je spôsobené nádorom.

O Vrbovce malokvetej sa hovorí, že môže pôsobiť na:

Samozrejme, žiadna bylinka sveta ale nedokáže nahradiť dôkladnú lekársku diagnostiku. Preto sa na žiadnu plne nespoliehajte a najprv zamierte k lekárovi, ktorý preskúma váš aktuálny zdravotný stav a určí vám vhodný spôsob liečby.

vrbovka a prostata

Čaj z vrbovky

Čaj z vrbovky sa dá pripraviť zo sušenej rastliny. Oveľa lepšie pre vás ale bude, keď si kúpite už hotový čaj. Ten sa dá zohnať v lekárňach, po internete, ale aj v obchodoch so zdravou výživou.

Je to výhodnejšie nielen kvôli tomu, že si ušetríte veľa práce. Ale aj kvôli uvedenému dávkovanie. Mnoho výrobcov totiž uvádza najvyššiu odporúčanú dennú dávku a čas jej bezpečného užívania. Týchto informácií vám odporúčame sa držať. Inak by ste si mohli nechtiac ublížiť.

Kvapky z vrbovky

Vrbovka sa dá zohnať aj vo forme kvapiek, ktoré sa radia medzi doplnky stravy. Rad z nich je jednodruhové. To znamená, že v nich nič iné mimo Vrbovka nenájdete. Ďalšie ponúkajú účinky viacerých byliniek. Záleží teda na vašich osobných preferenciách, či vyskúšate len Vŕbovka Malokvetá, alebo sa vám viac pozdáva komplex niekoľkých rastlín.

Najjednoduchším spôsobom, ktorý vám môže dlhodobo pomôcť s riešením na vaše problémy, je pravidelná prevencia u vášho lekára. Ak nie je váš stav závažný, odporučí vám dlhodobú zmenu životného štýlu. Okrem cvičenia, spánku a zmeny jedálnička môže úprava zahŕňať aj dlhodobé užívanie doplnkov stravy s bylinkami na prostatu.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *