Hyperaktívny močový mechúr – príznaky a liečba

Psychika je mocná čarodejka. Okrem toho, že si dokážeme na základe našich strachov vsugerovať prejavy niektorých chorôb môže mať negatívny vplyv na naše trávenie. Vedeli ste ale, že naša hlava môže mať negatívne dopady aj na močový mechúr?

Hyperaktívny močový mechúr

Močenie je jedna zo základných ľudských potrieb. Týmto spôsobom sa telo zbavuje odpadových látok, ktoré sa vyfiltrujú v obličkách z krvi. Nebyť toho, zostávali by v tele. Leda, že by si organizmus našiel inú cestu, ako sa s nimi vysporiadať. (Dych, pot, stolice …)

Lenže, niektorí ľudia odbiehajú na malú čo päť minút. Pritom, rozhodne neplatí, že ide iba o pocit. Naozaj majú nutkavú potrebu neustále močiť. Takže to vyzerá, ako by ich telo na seba vzalo podobu prietokového kotla. Málokto to vie, ale okrem niektorých vážnych chorôb môže byť za týmto stavom aj syndróm hyperaktívneho močového mechúra.

Ako sa dá spoznať? A dá sa nejako liečiť?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je to hyperaktívny močový mechúr?

Za hyperaktívny močový mechúr označujeme stav, kedy človek potrebuje neustále močiť. Tento jav býva často spojený s náhlymi záchvatmi si odskočiť. Nadmerné nutkanie navyše môže vyvolať aj nechcený únik moču, ktorý označujeme za inkontinenciu.

Hyperaktívny močový mechúr môže mať ktokoľvek. Postihuje ženy, mužov aj malé deti. U žien sa ale vyskytuje častejšie ako u mužov.

Príznaky a príčiny

Hyperaktívny močový mechúr má celkom ľahko pozorovateľné príznaky. Preto si ľudia dokážu tento problém uvedomiť relatívne včas. Problém je ale v tom, že nie každý vie, čo tento jav spúšťa. Takže môžu žiť s vedomím, že majú problém, ale netuší, ako ho majú začať riešiť.

Medzi najčastejšie prejavy hyperaktívneho močového mechúra patria:

  • Nekontrolovateľná potreba močiť
  • Častý únik moču
  • Časté močenie (cca viac ako 8x za 24 hodín)
  • Časté nočné močenie

hyperaktívny močový mechúr príznaky príčiny

Samozrejme, aby sa mohlo o hyperaktívnym močovom mechúre oficiálne hovoriť, je nutné, aby ste podstúpili profesionálne lekárske vyšetrenie, ktoré vylúči ďalšie možné príčiny. Napríklad u mužov môžu byť na vine problémy s prostatou. Je taktiež potrebné overiť, že nemáte infekciu močových ciest, alebo nejakú štrukturálne abnormalitu.

Tým sa pomaly dostávame aj k možným príčinám tohto problému. Hyperaktívny močový mechúr môžu mať ľudia, ktorí majú neurčenú infekciu močových ciest, problémy s prostatou alebo užívajú lieky, ktoré majú vplyv na produkciu moču. Niekedy je ale problém v strese, či v zle nastavenom pitnom režime.

Liečba

Lekár musí najprv zistiť, čo vaše problémy s hyperaktívnym močovým mechúrom spôsobilo. Preto vás pošle na sériu vyšetrení, ktorá odhalí potenciálne príčinu tohto javu. Pokiaľ sa nepreukáže, že má váš hyperaktívny močový mechúr nejakú konkrétnu príčinu, lekár vám odporučí zmeniť jedálniček. V ňom by nemal byť prítomný alkohol a kofeín. Tiež by ste si mali lepšie rozvrhnúť koľko toho vypijete a kedy.

Tiež je vhodné hodiť sa do psychickej pohody. To znamená, že môžete začať meditovať, alebo chodiť na akupunktúru. Možno užívať aj vitamíny. Na telo má v tomto smere dobrý vplyv napríklad horčík. V prípade naozaj vážnych problémov potom pre vás môže pripadať do úvahy operácie.

hyperaktívny močový mechúr liečba

 

Bylinky na hyperaktívny močový mechúr

Bylinky na hyperaktívny močový mechúr môžu byť paradoxne tie, ktoré navodzujú duševnú pohodu. Nezabúdajte na to, že veľakrát začína tento problém v hlave. Medzi tie, ktoré môžete skúsiť, patrí napríklad valeriána lekárska, medovka a levandule.

Čo sa týka hyperaktívneho močového mechúra, ktorý bol spôsobený nezhubne zväčšenou prostatou, tam môže byť situácia trochu odlišná.

Na tento problém s prostatou sa zvyčajne používa:

Keďže je každá z byliniek šampiónom v niečom trochu inom, skúste ich v kombinovaných bylinných potravinových doplnkoch na močové cesty.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *