Saw palmetto: 5 dôvodov, prečo ho užívať

Ak máte problémy s prostatou, je viac ako pravdepodobné, že uvažujete o dlhodobom užívaní prírodných doplnkov stravy na podporu jej normálnej funkcie. Jednou z bylín, ktorá sa tradične nachádza v ich zložení, je saw palmetto. Viete, čo všetko vám môže ponúknuť?

Hoci máme k dispozícii najmodernejšie lieky a technológie, mnohí ľudia sa zaujímajú aj o bylinky, po ktorých siahali (nielen) naši predkovia. Jednou z nich, ktorej používanie má v ľudovom liečiteľstve dlhú tradíciu, je saw palmetto (serenoa plazivá), ktorá sa používa pri problémoch s nezhubne zväčšenou prostatou.

Hoci to mnohí muži vedia, jej ďalšie potenciálne prospešné účinky im v mnohých prípadoch zostávajú skryté. Je to trochu škoda, pretože niektoré jej pozitívne účinky vyzerajú sľubne.

Preto sa na ne pozrieme nižšie.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je to Saw palmetto?

Väčšina ľudí si ju pravdepodobne predstavuje ako zelenú bylinu, ktorá rastie niekde v lese, ale serenoa je v skutočnosti plazivá trpasličia palma so zelenými vejárovitými listami. Darí sa jej najmä v teplom podnebí Floridy, kde sa pestuje ako okrasná rastlina. Zaujímavosťou je, že serenoa plazivá produkuje plody, ktoré sú zdrojom potravy pre mnohé voľne žijúce zvieratá. Používajú sa však aj v už spomínaných výživových doplnkoch.

5 jeho najlepších účinkov

Saw palmetto na vlasy

Možno ste to nevedeli, ale saw palmetto sa často používa na vlasy. Prečo? Pretože vraj dokáže zmierniť problémy s vypadávaním vlasov. Výsledky niektorých štúdií dokonca naznačujú, že saw palmetto má potenciálne pozitívny vplyv na naštartovanie rastu nových vlasov.

Podpora močových ciest

U starších dospelých sa v priebehu života môže vyskytnúť inkontinencia a iné komplikácie súvisiace s normálnym močením. Najmä muži majú problémy s nezhubne zväčšenou prostatou, medzi ktorej príznaky patrí častejšie močenie, na ktoré môžu pociťovať nutkanie aj počas noci, keď by mali pokojne spať.

Keďže problémy s močením nie sú práve príjemné, serenoa by vám mohla pomôcť dostať ich pod kontrolu.

Spojenec proti zápalom

Medzi ďalšie potenciálne výhody saw palmetta patrí zníženie zápalu, takže môže podporiť telo v boji proti infekciám a iným ochoreniam. Svedčí o tom aj skutočnosť, že obsahuje vyššie množstvo antioxidantov.

saw palmetto učinky na prostatu

Môže harmonizovať hladinu testosterónu v tele

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý je zodpovedný za tvorbu aktívnej svalovej hmoty, menej telesného tuku, silu, sexualitu a mnoho ďalších vecí. V priebehu života sa však v mužskom tele postupne znižuje (hoci asi o 1 % ročne), čo môže mať za následok tendenciu priberať, stratu aktívnej svalovej hmoty, horšiu náladu a nedostatok energie.

Predpokladá sa, že Saw palmetto upravuje množstvo enzýmu nazývaného 5-alfa-reduktáza, ktorý je zodpovedný za premenu testosterónu na DHT, čo by malo mať pozitívny vplyv na udržanie normálnej hladiny testosterónu v tele.

Správna funkcia prostaty

V neposlednom rade nesmieme zabúdať na to, čo je s užívaním saw palmetta v doplnkoch stravy spojené azda najviac. Áno, hovoríme o podpore normálneho stavu prostaty. Keďže podporuje normálny stav močových ciest a pomáha telu bojovať proti zápalovým procesom, saw palmetto určite stojí za vyskúšanie.

Majte však na pamäti, že namiesto samotného saw palmetta by ste mali siahnuť po doplnkoch stravy, ktoré obsahujú iné byliny a látky prírodného pôvodu, ktoré sa navzájom podporujú s saw palmettom.

Okrem saw palmetta hľadajte vo složení aj:

  • Žihľavu dvojdomú
  • Lykopén
  • Vŕbovku malokvetú
  • Zinok
  • Slivku africkú

Vďaka tomu sa vašej prostate a močovým cestám dostane skutočne komplexnej starostlivosti.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *