Noktúria (časté nočné močenie): Pozor na zväčšenú prostatu

Noktúria u mužov je pomerne častým problémom, s ktorým bojujú predovšetkým muži v pokročilom veku. Keďže časté močenie v noci môže spôsobovať menšiu sústredenosť a výkonnosť počas nasledujúceho dňa, je dôležité túto situáciu riešiť. Viete ale ako?

Noktúria časté nočné močenie

Nočné močenie je problém, s ktorým sa niekedy trápia ženy. Predovšetkým tie, ktoré sú tehotné. V skutočnosti ale tento jav úplne neobchádza ani muža. V určitej životnej fáze sa dosť možno pristihnete, že odbiehate na toaletu prakticky každú noc. Asi nemusíme vysvetľovať, že ďalší deň môžete byť unavení a podráždení, takže po nejakej dobe tým začne trpieť vaša kariéra a vzťahy.

Jednou z príčin tohto problému je nyktúria. Keďže ale mnoho ľudí netuší, čo tento termín presne znamená, na všetko, čo s ním súvisí, sa zameriame nižšie.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je to noktúria?

Ako noktúria sa označuje jav, kedy sa osoba niekoľkokrát za noc prebudí, aby išla vykonať malú potrebu. Táto potreba je akútna a osoba, ktorá nyktúriou trpí, jej musí bezodkladne vyhovieť. Zaujímavosťou je, že nejde o stav, kedy vás prebudí niečo iné a keď už ste nahor, idete sa vymočiť. Musí ísť o situáciu, keď vás prebudí nutkavá potreba odskočiť si na malú.

Príčiny častého nočného močenia

Noktúria môže mať viacero príčin. Môžete napríklad prirodzene produkovať viac moču. Okrem toho, že táto situácia môže priamo súvisieť s väčším príjmom tekutín, môže byť na vine aj cukrovka.

Ďalším vinníkom je zvýšená produkcia moču počas spánku. Ide o pomerne nezvyčajný jav, pretože telo počas spánku neprodukuje toľko moču. Na druhej strane, moč, ktorý sa produkuje, je o niečo koncentrovanejší. Tento mechanizmus je nastavený tak, aby potreba močiť nenarušovala spánok.

V neposlednom rade môže mať na nyktúriu vplyv aj hyperaktívny močový mechúr a nezhubne zväčšená prostata, ktorá zhoršuje schopnosť úplne vyprázdniť močový mechúr.

čo je noktúria časté močenie v noci

Zväčšená prostata

Zväčšená prostata je veľmi častým problémom, ktorému čelí veľké percento zrelých mužov. Prostata sa zväčšuje počas puberty a po 25. roku života pokračuje v raste. Proces rastu potom pokračuje až do konca života, čo v určitej fáze vedie k postupnému zužovaniu močovej trubice, čo sťažuje úplné vyprázdnenie močového mechúra. To potom môže viesť k problémom s častým močením.

Čo pomôže pri zväčšenej prostate?

Hoci je zväčšená prostata prirodzeným znakom starnutia, môže výrazne narušiť kvalitu vášho života. Prvou voľbou môže byť dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu normálneho stavu prostaty, ktoré obsahujú bylinky a iné látky prírodného pôvodu.

V ich zložení hľadajte najmä žihľavu dvojdomú, lykopén, slivku africkú, vŕbovku malokvetú a ďalšie látky, ktoré prispievajú k udržaniu normálneho stavu prostaty a močových ciest.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *