Lykopén: Účinky na zdravie a prostatu

V ľudskej strave by mali byť prítomné všetky druhy živín. Ideálne je siahnuť po čerstvom ovocí a zelenine, pretože obe skupiny obsahujú veľa vitamínov a antioxidantov, ktoré sú dôležité pre normálne fungovanie všetkých telesných procesov a pre boj organizmu proti voľným radikálom. Viete, čo v tejto súvislosti ponúka lykopén?

 

lykopén

Životný štýl mnohých z nás nie je vždy príkladný. Okrem toho, že to prispieva k vyššej telesnej hmotnosti, má naša nesprávne zvolená strava neblahé dôsledky na naše celkové zdravie.

Možno vás to prekvapí, ale muži by mali venovať svojej strave rovnakú pozornosť ako ženy. Dokonca aj ich strava môže ovplyvniť zdravie ich reprodukčného systému. Nehovoríme však len o jeho vplyve na životaschopnosť a kvalitu spermií. Je tiež veľmi dôležitá pre normálny stav prostaty.

Keďže sa látka s názvom lykopén pomerne často spomína v súvislosti s prostatou, nižšie sa pozrieme na všetko, čo by ste o nej mali vedieť.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo je lykopén?

Lykopén je názov červeného farbiva, ktoré patrí do skupiny karotenoidov. Už len z toho je jasné, že lykopén je jedným z provitamínov vitamínu A. Je zaujímavé, že dokáže absorbovať svetlo.

Čo je lykopén účinky

Aké sú jeho najlepšie účinky?

Lykopén by nemal chýbať vo vašej zdravej strave, pretože vám môže ponúknuť širokú škálu naozaj zaujímavých zdravotných výhod.

Patria medzi ne:

  • Ochranný účinok proti niektorým typom rakoviny (bol testovaný vo vzťahu k vzniku rakoviny prostaty a pŕs)
  • Podpora normálnej funkcie srdca
  • Ochrana pred spálením (aj keď je najlepšie použiť opaľovací krém súčasne)
  • Podpora zraku
  • Podpora normálneho stavu ľudských kostí

Antioxidant lykopén

Lykopén sa považuje za veľmi silný antioxidant. Antioxidanty sú dôležité, pretože bojujú proti voľným radikálom v tele, ktoré môžu spôsobovať poškodenie buniek a môžu tiež prispievať k predčasnému starnutiu.

Okrem toho sa oxidačný stres, ktorý je prítomný v ľudskom tele, spája aj s niektorými civilizačnými chorobami vrátane Alzheimerovej choroby, cukrovky a dokonca aj s chorobami srdca a kardiovaskulárneho systému. Preto je v našom vlastnom záujme, aby sme mali v strave čo najviac antioxidantov.

lykopén na prostatu zdroje

Lykopén a prostata

Ako už bolo spomenuté, konzumácia lykopénu sa spája s nižším rizikom vzniku agresívnej formy rakoviny prostaty. Keďže rakovina zabíja, je to určite dobrá správa.

Zdroje lykopénu

Lykopén sa nachádza v rôznych rastlinných zložkách ľudskej stravy.

Prirodzený výskyt lykopénu:

  • Paradajky
  • Papája
  • Ružový grapefruit
  • Melón

Čo sa týka paradajok, môžete si vychutnať aj kvalitný paradajkový pretlak alebo sušené paradajky. Lykopén sa nachádza aj vo varenej červenej paprike.

Pokiaľ ide o prostatu, najlepším spôsobom je dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy s obsahom lykopénu. V ich zložení hľadajte najmä žihľavu, serenou plazivú, slivku africkú a vŕbovku malokvetú.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *