Brusnice na močové cesty – naozaj pomáhajú?

Keď sa raz za čas začnete potýkať so zápalom močových ciest, lekári a lekárnici vám v mnohých prípadoch odporučia užívanie brusníc. Môžu vám však tieto krásne červené bobule naozaj pomôcť? Nižšie sa pozrieme na to, ako pôsobia brusnice na močové cesty.

 

brusnice

Infekcie močových ciest sú obzvlášť časté u žien, pretože majú kratšiu močovú trubicu, čo uľahčuje cudzorodým patogénom dostať sa do miest, kde nemajú čo robiť. Pravdou však je, že od určitého životného medzníka sa aj u mužov začínajú častejšie vyskytovať infekcie močových ciest. Týmto bodom je stredný vek, počas ktorého sa často vyskytujú problémy s prostatou. Zadržaný moč, ale aj zápal prostaty môžu potom prispieť k vzniku infekcie.

Preto sa pozrieme na to, či by ste mali mať brusnice poruke, alebo sa oplatí vyskúšať niečo iné.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Účinky brusníc

Brusnice obsahujú mnoho telu prospešných látok. Mohli by sme vymenovať vitamín C, vitamín K a vitamín E. Keďže sú však brusnice kyslé, je pravdepodobné, že ich budete konzumovať už nejakým spôsobom spracované. V tomto prípade by ste mali počítať s tým, že do tela dostanete veľa cukru (čo platí aj pre džemy, šťavy atď.).

Medzi najdôležitejšie účinky brusníc patria:

  • Zníženie rizika vzniku zubného kazu
  • Zníženie zápalu
  • Zdravé trávenie
  • Podpora zdravia srdca

Ako pôsobia na močové cesty?

Brusnice sa často odporúčajú na močové cesty, pretože sa spájajú so zníženým rizikom zápalu. Má to však malý háčik. Brusnice môžu pomôcť znížiť riziko vzniku infekcie, ale ak už infekciu máte, nepomôžu ju vyliečiť. Z tohto dôvodu sa odporúča zaradiť brusnice do každodenného jedálnička a nesiahnuť po nich, keď ste chorí.

brusnice na močove cesty a prostatu

Čo ďalšie pomáha?

Dobrý účinok na močové cesty má aj celý rad ďalších bylín. Mnohé z nich súvisia s normálnym stavom prostaty, ktorá má tendenciu začať v neskoršom veku trochu zlobiť.

Muži môžu vyskúšať tieto bylinky a látky:

Do svojho jedálnička môžete zaradiť aj omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré môžu byť prospešné pre zvyšok vášho tela.

Keďže je však nepravdepodobné, že by ste si sami doma pripravili špeciálne bylinné zmesi, siahnite po hotových prírodných doplnkoch stravy na prostatu a časté močenie. Tie kvalitné vám ponúknu komplex niekoľkých zložiek, ktoré vám poskytnú správnu starostlivosť o močové cesty.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *