Slivka africká na prostatu: Prečo ju užívať?

Slivka africká je strom, ktorý rastie na tomto exotickom kontinente. Z tohto dôvodu sa niekedy nazýva aj africká slivka. Keďže sa jej pripisujú mnohé pozitívne účinky, našla si svoje miesto v tradičnej ľudovej medicíne, ktorá sa v niektorých častiach Afriky dodnes hojne využíva. Viete, prečo by ste mali dať jej používaniu šancu aj vo svojom živote?

Slivka africká

 

Ľudové liečiteľstvo má vo svete dlhú tradíciu. Nielen v chudobných oblastiach, kde ani dnes nie je dobrý prístup k moderným liekom, ale aj v tých, ktoré považujeme za rozvinuté. V niektorých prípadoch môžu prírodné prostriedky podporiť konzervatívnu liečbu niektorých zdravotných problémov. Prípadne môžu pomôcť pri menej závažných problémoch, ktoré si nevyžadujú použitie silnejších prostriedkov.

Okrem toho, že nám pomáhajú vrátiť sa do kontaktu s prírodou, čoraz viac ľudí sa zaujíma o bylinkárstvo, ktoré bolo vždy považované za užitočnú, ale trochu náročnú disciplínu.

Aby sme si trochu rozšírili obzory, dnes sa pozrieme na to, čo presne ponúka africká slivka, pre mnohých stále málo známy pomocník.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Co je to slivoň africká?

Slivka africká je vo svojej podstate čerešňa. Jej kôra sa v Afrike často používa v ľudovom liečiteľstve a bylinkárstve. Vzhľadom na jej popularitu sa čoraz častejšie hovorí o ochrane voľne rastúcej populácie africkej slivky, ktorá môže byť poškodená neoprávnenými nájazdmi rôznych podnikateľov.

Keďže sa dá povedať, že ide o liečivú rastlinu, africká slivka sa v súčasnosti pridáva do výživových doplnkov, najčastejšie tých pre mužov.

Účinky a výhody používania

Jedným z potenciálnych prínosov africkej slivky môže byť schopnosť znižovať zápal, ktorý sa niekedy môže vyskytnúť v tele. Je to spôsobené tým, že môže v istom zmysle pôsobiť ako antioxidant. Okrem toho, že pomáha podporovať normálny stav organizmu, môže tiež podporovať normálny stav imunitného systému.

V africkej medicíne sa africká slivka používa aj na liečbu príznakov malárie, ktorá je na tomto kontinente pomerne častá. Účinok africkej slivky na maláriu však nebol oficiálne potvrdený v štúdiách, takže ide skôr o kuriozitu.

Okrem toho sa africkej slivke pripisuje schopnosť znižovať horúčku. Ani v tomto prípade nejde o účinok, ktorý by bol potvrdený modernými štúdiami, každopádne ľudia v Afrike tomu nevenujú veľkú pozornosť a slivku na tento problém naďalej používajú. Miestni obyvatelia ju používajú aj na podporu libida a pri bolestiach brucha.

Ako pôsobí na prostatu?

Africká slivka má oveľa lepšie výsledky v starostlivosti o močové cesty a prostatu, preto sa v západných krajinách používa na tieto segmenty. Jej dlhodobé užívanie sa odporúča napríklad pri problémoch so zväčšenou prostatou, ktorá trápi mnohých zrelých mužov.

Okrem toho môže tiež podporiť normálny stav prostaty, keď sa vyskytne prostatitída. Keďže sme už hovorili o tom, že slivka africká môže pomôcť telu bojovať proti zápalom, toto použitie má veľký zmysel.

Používanie africkej slivky sa spája aj s podporou normálneho močového traktu.

slivoň africká na prostatu

Ako ju správne užívať?

Hoci je slivka africká sama o sebe veľmi zaujímavá, najlepším spôsobom jej užívania je užívanie voľnopredajných doplnkov na podporu normálneho zdravia prostaty, ktoré okrem slivky obsahujú aj iné byliny, vitamíny atď. Takto poskytnete svojej zväčšenej prostate skutočne komplexnú starostlivosť, pretože obsiahnuté látky sa zvyčajne navzájom podporujú.

Okrem africkej slivky hľadajte v doplnku stravy aj tieto látky:

A ďalšie.

Nezabúdajte však na dôsledné užívanie, pretože ak budete pravidelne zabúdať na užívanie zakúpeného výživového doplnku, nemôžete očakávať, že dosiahnete vytúženú úľavu.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *