Prerušované močenie: Príčiny, prostata a riešenia

Potrebujete naliehavo vykonať malú potrebu, ale keď prídete na toaletu, buď nemôžete začať močiť, alebo prúd nie je dostatočne plynulý a slabý, takže vyprázdnenie trvá celú večnosť? V tom prípade vás s najväčšou pravdepodobnosťou trápi prerušované močenie. Aké sú jeho príčiny a príznaky? A existujú metódy, ako si od neho uľaviť?

Prerušované močenie

Za normálnych okolností by mal byť tok moču z močového mechúra počas močenia práve silný a dokonale plynulý. V dôsledku rôznych faktorov to však nemusí byť tak. Jedným z nich je nezhubne zväčšená prostata, s ktorou bojuje veľké množstvo zrelých mužov.

V prípade, že sa rozhodnete ponáhľať na toaletu, aby ste ušetrili čas, môžete čoskoro zistiť, že močový mechúr nebol dostatočne vyprázdnený. Z tohto dôvodu sa môže rýchlejšie naplniť a vzniknúť infekcia močových ciest.

Ako však zastaviť prerušované močenie?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo znamená prerušované močenie?

Ako bolo uvedené vyššie, prerušované močenie najčastejšie znamená, že prúd moču nie je taký silný, ako by mal byť. Z tohto dôvodu sa môže zastavovať a spúšťať v rôznych časoch, v dôsledku čoho sa zhoršuje kvalita vyprázdňovania močového mechúra. V neposlednom rade môže tiež predĺžiť čas, ktorý strávite na toalete.

Medzi ďalšie príznaky môžu patriť ťažkosti so začatím močenia. To môže byť veľmi nepríjemné, pretože v akútnych prípadoch môže tento jav spôsobiť paniku a úzkosť. Snaha rýchlo vykonať malé nutkanie môže tiež zabrániť úplnému vyprázdneniu močového mechúra, takže môžete trpieť častým močením.

Príčiny prerušovaného prúdu moču

Prerušované močenie môže postihnúť prakticky každého človeka. V skutočnosti môže byť tento problém spôsobený akoukoľvek blokádou močových ciest.

Možné príčiny:

  • Vrodené abnormality
  • Nádor
  • Močové kamene

Okrem toho poškodenie nervov, ktoré môže byť spôsobené chorobou alebo operáciou v podbrušku/brucho, má negatívny vplyv na prietok moču a kvalitu vyprázdňovania močového mechúra. Musíme spomenúť aj pohlavne prenosné choroby a psychiku.

Zväčšená prostata

Okrem vyššie uvedených dôvodov, ktoré sú v populácii bežné, majú muži v zrelom a pokročilom veku často problém s nezhubne zväčšenou prostatou, ktorej rast nie je spôsobený rakovinovým nádorom.

Odborníci tomuto procesu zatiaľ nerozumejú, ale zdá sa, že prostata sa začína postupne zväčšovať približne od 25. roku života. Tento proces môže potom pokračovať ľubovoľne dlho. Následne potom muži riešia problémy s častým nočným močením, prerušovaným močením, častejšími infekciami močových ciest atď.

Prerušované močenie príčiny řešenie

Ako sa toho zbaviť?

Ak chcete udržať prostatu v čo najlepšom stave, vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu normálneho stavu prostaty, ktoré obsahujú komplex viacerých látok, ktoré prispievajú k normálnemu stavu močových ciest. Najčastejšie sú to bylinky, ale veľmi obľúbené sú aj niektoré antioxidanty, ktoré podporujú boj organizmu proti zápalom.

Kvalitný doplnok stravy pre mužov spoznáte podľa toho, že v jeho zložení nájdete:

Dlhodobé užívanie takéhoto výživového doplnku môže byť podporené aj zdravým životným štýlom a ďalšími tipmi a trikmi, ktoré vám pomôžu udržať močové cesty v dobrom stave.

Pomôcť môže napríklad obmedzenie nápojov, ktoré sú močopudné. Tradične sem patria nápoje s obsahom kofeínu a alkohol. Taktiež sa snažte počas návštevy toalety zbytočne neponáhľať. Radšej sa zdržte dlhšie a uistite sa, že v močovom mechúre nezostali žiadne nežiaduce zvyšky tekutín.

V neposlednom rade môžete vyskúšať aj Kegelove cviky, ktoré vám pomôžu posilniť a lepšie ovládať svaly panvového dna, ktorých funkcia je kľúčová pre vyprázdňovanie.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *