Zadržiavanie moču: Prečo to nerobiť a ako sa toho zbaviť?

Krátkodobé zadržiavanie moču je niekedy žiaduce, napríklad počas cestovania, keď sa potrebujeme zdržať na ďalšej čerpacej stanici. Ak sa však stane zvykom, môže to byť vážny problém. Najmä v prípade nedobrovoľného zadržiavania moču, keď nemôžete vôbec začať močiť. Existuje na tento problém nejaká účinná pomoc?

Zadržiavanie moču

Retencia moču je pojem, ktorý označuje stav, pri ktorom sa močový mechúr úplne nevyprázdni. Môže však ísť aj o stav, keď sa močový mechúr nedokáže vyprázdniť vôbec, takže existuje reálne riziko vzniku ďalších pridružených komplikácií v dôsledku preplnenia, a preto ľudia v takomto čase často musia vyhľadať lekársku pomoc. V neposlednom rade hovoríme aj o úmyselnom zadržiavaní moču.

Tento problém je oveľa častejší u mužov, ale niekedy ním môžu trpieť aj ženy. Môže byť pomerne častý napríklad u starších ľudí.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo sa môže stať pri zadržiavaní moču?

V prípade, že sa váš močový mechúr naplní a nie je možné ho vyprázdniť, môže to zvýšiť riziko spontánneho uvoľnenia zvierača a podobne. Preto je v takomto prípade naozaj dôležité, aby ste vyhľadali pomoc ošetrujúceho lekára, ktorý vám pomôže prekonať ho.

Najväčším rizikom je, že zadržiavanie moču môže súvisieť s iným problémom. Napríklad veľký močový kameň, ktorý vám bráni v močení, nádor alebo nezhubne zväčšená prostata. Lekár preto môže intenzívne pátrať po príčine a následne navrhnúť správnu liečbu.

Prečo to nerobiť?

Niektorí ľudia zadržiavajú moč zámerne, napríklad učiteľky v materských školách, predavačky, vodiči a podobne. Ani tento zvyk sa však nemusí z dlhodobého hľadiska vyplatiť. Hoci močový mechúr technicky nemôže prasknúť, preplnenie môže spôsobiť uvoľnenie zvierača. To vedie k samovoľnému úniku moču.

Môže tiež zvýšiť riziko zápalu močových ciest, tvorby močových kameňov a spätného toku moču do obličiek. Ako teda vidíte, naozaj sa to neoplatí.

zadržovanie moču přeco nedělat a čo sa može stať

Príčiny častého nutkania na močenie

Medzi bežné spúšťače problémov s močením vrátane nedobrovoľného zadržiavania moču môže patriť nezhubne zväčšená prostata, ktorá postihuje veľké percento mužov v pokročilom veku. Prostata zvyčajne rastie spontánne a nie je za ňou nebezpečný rakovinový výrastok. (Aj keď je lepšie ju z času na čas skontrolovať.) Z tohto dôvodu je veľmi dôležité, aby muži dbali na jej udržiavanie v dobrej kondícii.

Ako riešiť problémy so zväčšenou prostatou?

Dostupným riešením je dlhodobé užívanie prírodných výživových doplnkov na podporu normálneho stavu prostaty, ktoré možno nájsť bez lekárskeho predpisu na internete a v lekárňach. Primárne si vyberajte výživové doplnky s komplexnejším zložením, ktoré okrem vŕbovky malokvetej obsahujú aj žihľavu, zinok, lykopén, saw palmetto a africkú slivku. Tieto látky sa navzájom podporujú vo svojich účinkoch a prispievajú k tomu, aby ste sa v každodennom živote čo najmenej obmedzovali.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *