Bolesť po močení: Čo znamená a ako sa jej zbaviť?

Močenie by vám malo poskytnúť vítanú úľavu, preto nie je žiaduce, aby ste po jeho skončení pociťovali bolesť. Keďže ide o pomerne častý mužský problém, ktorý dokáže vystrašiť aj toho najtvrdšieho chlapa, všetko, čo s ním súvisí, rozoberieme nižšie.

Bolesť po močení

 

Močenie je proces, pri ktorom sa z tela odvádza odpadová tekutina. Táto tekutina vzniká pri filtrovaní krvi obličkami, ktoré z nej odstraňujú všetko, čo už ľudské telo nepotrebuje. Tieto látky potom putujú do močového mechúra. Keď sa naplní, mozog dostane signál, ktorý nám povie, aby sme išli na toaletu. Tento proces sa opakuje stále dokola, takže už naň takmer ani nemyslíme.

Ale čo ak pociťujete bolesť po močení? Je to normálne? A ak nie, čo sa s týmto javom dá robiť?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Ako sa prejavuje bolesť po močení?

Bolesť počas močenia a po ňom sa môže vyskytnúť prakticky vo všetkých častiach močových ciest. Môžete ho cítiť v močovej trubici, v močovom mechúre alebo v oblasti perinea, ktoré oddeľuje vaše pohlavné ústrojenstvo od konečníka. Zároveň ide o pomerne rozšírený problém v populácii. (Takže sa za to nehanbite.) Bolesť pri močení môže spôsobovať pálenie, klasická bolesť a štípanie.

Najčastejšie príčiny

Bolesť po močení spôsobuje širokú škálu rôznych závažných zdravotných problémov.

Na vine môže byť:

  • Infekcie močových ciest
  • Pohlavne prenosné choroby (chlamýdie, herpes…)
  • Zápal prostaty
  • Zápal močového mechúra
  • Močový kameň
  • Alergia na výrobok na intímnu hygienu používanie určitých liekov (napríklad na liečbu rakoviny)

Čo pomáha na bolesť po močení?

Keďže za bolesťou po močení môže byť mnoho problémov, z ktorých niektoré nedokážete vyliečiť sami (čo platí napríklad pre pohlavne prenosné choroby), je vhodné nechať sa vyšetriť lekárom, ktorý na základe niekoľkých dobre cielených testov dokáže posúdiť, o aký problém vo vašom prípade presne ide.

Ak ide o bakteriálnu infekciu, s najväčšou pravdepodobnosťou vám odporučí užívať antibiotiká. V prípade močových kameňov sa zvyčajne čaká, kým sa z tela dostanú samé (nie vždy je to však možné, niekedy sú kamene dostatočne veľké, aby sa museli odstrániť chirurgicky).

Okrem toho sú problémy s prostatou bežné u starších mužov. (Klasicky s jeho benígnym zväčšením.) V tomto prípade si váš stav nevyhnutne nevyžaduje liečbu. Môžete vyskúšať prírodné doplnky stravy na prostatu, ktoré obsahujú saw palmetto, africkú slivku, žihľavu, vŕbovku malokvetů, lykopén, zinok a ďalšie látky na podporu normálneho stavu prostaty. V prípade, že váš stav pretrváva dlhšiu dobu alebo sa začne zhoršovať, opäť ho riešte s pomocou lekára.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *