Pálenie pri močení u mužov nie je nezvyčajné, pretože aj oni môžu trpieť infekciami močových ciest. Znamená to však to isté ako pálenie pri močení po sexe? A akú úlohu v tomto probléme zohráva vaša prostata? Na tieto otázky sa pokúsime odpovedať v nasledujúcom článku.
Hoci muži majú tendenciu veriť, že pálenie pri močení je predovšetkým doménou žien, pravdou je, že aj u nich sa môžu objaviť rôzne závažné infekcie, ktoré môžu narušiť ich plány.
Okrem toho sa riziko tohto problému zvyšuje s vekom, pretože zväčšená prostata môže sťažovať vyprázdňovanie močového mechúra, čo môže uľahčiť šírenie infekcie.
Na čo by ste si mali dávať pozor?
💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou
✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅ skúsenosti ostatných
✅ porovnanie cena/výkon
Ako sa prejavuje pálenie pri močení?
Pálenie spoznáte pri močení takmer okamžite, pretože vás bude páliť močová trubica. V závislosti od toho, čo spôsobilo pálenie, sa môžu vyskytnúť aj iné príznaky vrátane horúčky, zakaleného moču atď.
Najčastejšie príčiny
Pravdepodobne najjednoduchším vysvetlením vášho problému môže byť infekcia močových ciest, ktorá spôsobuje pálenie močovej trubice aj u žien. Môže to však byť aj príznak alergickej reakcie (alebo podráždenia), najmä ak používate nevhodné kozmetické výrobky alebo napríklad vlhký toaletný papier. V najhoršom prípade môže byť na vine pohlavne prenosná choroba, preto sa snažte pristupovať k sexu čo najzodpovednejšie.
Pálenie pri močení a prostata
Riziko pálenia pri močení sa u mužov zvyšuje s pribúdajúcim vekom, pretože vtedy zvyčajne do hry vstupujú problémy so zväčšenou prostatou, ktorá ovplyvňuje normálne fungovanie močového systému.
Zväčšená prostata sa prejavuje:
- Prerušované močenie
- Časté močenie
- Nočné močenie
- Akútne nutkanie ísť na toaletu
- Inkontinencia moču
- Slabý prúd moču
- Zadržiavanie moču
Zväčšená prostata sama o sebe nemá vplyv na množstvo vyprodukovaného moču. Problém spočíva v tom, že močová trubica sa na jednom mieste zúži a moč nemôže prúdiť tak voľne, ako by mal.
To môže viesť k zhoršenému vyprázdňovaniu močového mechúra, v ktorom sa hromadia zvyšky moču, ktoré môžu časom spôsobiť zápal, ktorý potom spôsobuje pálenie.
Čo pomáha pri problémoch s prostatou?
Zmena životného štýlu často pomáha pri problémoch so zväčšenou prostatou. V tomto prípade môžete vyskúšať dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu normálneho stavu prostaty, ktoré obsahujú bylinky.
Hľadajte v nich:
- Žihľavu
- Vŕbovku malokvetá
- Saw palmetto
- Slivka africká
- Lykopén
- Zinok
A ďalšie látky, ktoré vám poskytnú komplexnú starostlivosť.
Pomôže vám aj obmedzenie pitia nápojov obsahujúcich alkohol a kofeín, pretože tieto látky podporujú odvodňovanie, čo by mohlo zhoršiť vaše problémy s častým močením. Vyskúšajte tiež Kegelove cviky, ktoré môžu posilniť svaly panvového dna. Tie vám pomôžu oveľa lepšie ovládať močový mechúr.
Mužom prospieva aj zdravá strava s dostatkom ovocia a zeleniny a udržiavanie tela v teple.
💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou
✅ aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅ skúsenosti ostatných
✅ porovnanie cena/výkon
Pri prvých príznakoch a neobvyklej potrebe na záchod som sa rozhodol vyskúšať jeden z prípravkov na prostatu. Lenže na internete ich je nepreberné množstvo a kto sa v tom má vyznať, že? Prvýkrát som siahol po jednom známom prípravku z TV reklamy, ten bohužiaľ príliš nepomohol a tak som zavítal k urológovi. Predpísal mi klasické lieky s množstvom nežiaducich účinkov. Síce prostatu upokojili, ale prejavili sa u mňa bolesti hlavy na dennej báze a navyše aj nedostatok libida. Znova som začal hľadať prírodné riešenie, ktoré by skutočne vyriešilo moje problémy a to všetko bez vedľajších účinkov. Podľa svojich skúseností, skúseností mojich priateľov a známych; a recenzií z internetu som pripravil to najlepšie, čo je na slovenskej scéne k dispozícii. Hlavné motto pre mňa bolo: Účinné riešenie za rozumnú cenu. Na tomto webe sa s Vami podelím o svoje poznatky a skúsenosti s prípravkami na prostatu, ktoré sú aktuálne dostupné na slovenskom trhu.