Krv v moči: 5 najčastejších príčin

Krv v moči sa považuje za nežiaduci jav, preto ak sa takýto výsledok objaví pri testoch u lekára alebo ak vás krv prekvapí po utretí na toaletný papier, je dôležité to okamžite riešiť. Nemusíte sa však zbytočne znepokojovať, pretože sa nemusí skrývať len za tie najčernejšie scenáre. Chcete sa dozvedieť viac? V tom prípade sa na krv v moči a jej príčiny pozrieme spoločne v niekoľkých nasledujúcich odsekoch.

krv v moči

Z času na čas sa v krvi môžu objaviť látky, ktoré v nej za normálnych okolností nemajú miesto. Na jednej strane je to nežiaduci jav, ale na druhej strane môže byť v niektorých ohľadoch pozitívny. Zistením toho, čo by v močinemalo byť, sa lekári môžu sústrediť na podrobnejšiu kontrolu celého organizmu, čo môže pomôcť zistiť aj problém, ktorý bol doteraz skrytý.

Z tohto dôvodu by ste prítomnosť krvi v moči nemali brať vyslovene negatívne, pretože týmto spôsobom vám telo dáva príležitosť začať včas riešiť existujúce problémy.

Aké sú najčastejšie príčiny tohto javu? A je možné zbaviť sa krvi v moči?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Najčastejšie príčiny krvi v moči

krv v moři prostata

Zväčšená prostata

V niektorých prípadoch sa za krvou v moči môže skrývať nezhubne zväčšená prostata, ktorou trpí veľké percento zrelých mužov. Pravdepodobne si najskôr všimnete nočné močenie a častejšie a prerušované močenie počas dňa. Keďže sa však krvácanie považuje za závažnejší príznak, lekár zvyčajne neváha poslať muža na podrobnejšie urologické vyšetrenie, aby mal istotu.

Infekcie močových ciest

Ďalšie problémy súvisiace so stopami krvi v moči môže spôsobiť aj infekcia močových ciest, ktorá sa môže usadiť prakticky vo všetkých častiach tohto systému. Medzi ďalšie výrazné prejavy tohto problému patrí napríklad častejšie nutkanie na močenie, pocit neúplne vyprázdneného močového mechúra a pocity pálenia a rezania pri vyprázdňovaní.

Močový kameň

Močové kamene a piesok sa môžu tvoriť celkom nenápadne. Môžete zistiť, že ich máte náhodou. Ak podstúpite dôkladnejšie vyšetrenie, kameň sa môže objaviť napríklad aj na ultrazvuku.

Keďže močové kamene bývajú nepravidelné tvrdé útvary, ktoré môžu mať ostré hrany, môžu spôsobiť odreniny v močových cestách, ktoré potom môžu spôsobiť stopy krvi v moči. Ak je močový kameň skôr menší, môže často vyjsť z tela samovoľne.

Rakovina

Oveľa závažnejším problémom je rakovina močových ciest, ktorá sa môže vyskytnúť v obličkách, močovom mechúre alebo prostate. Ďalším problémom týchto druhov rakoviny je, že ich príznaky sa môžu prejaviť až vtedy, keď je ochorenie ťažko liečiteľné. Prípadne sa môžu zameniť za iný (a menej závažný) problém. Z tohto dôvodu je dôležité nepodceňovať prevenciu.

Namáhavé cvičenie

Trochu prekvapivo sa krv v moči môže objaviť aj po náročnom cvičení, napríklad po hraní futbalu. Jednou z príčin môže byť poškodenie močového mechúra po priamom zásahu. (Napríklad balónom.) Krv v moči sa môže objaviť aj u ľudí, ktorí sa zúčastňujú maratónu, ale zatiaľ nie je jasné, prečo k tomuto javu dochádza. Vzhľadom na závažnosť problému však neodporúčame, aby ste pri spozorovaní krvi v moči po cvičení automaticky predpokladali, že práve toto je dôvodom tohto javu. Preto čo najskôr navštívte lekára. krv v moči liečba

Ako sa zbaviť krvi v moči?

Liečba krvi v moči sa môže líšiť v závislosti od toho, čo tento jav spôsobilo. Napríklad bakteriálne infekcie močových ciest sa často riešia tak, že vám lekár predpíše antibiotiká. Na druhej strane liečba rakoviny často zahŕňa chirurgický zákrok, chemoterapiu alebo ožarovanie.

V prípade zväčšenej prostaty, ktorá nie je spôsobená rakovinovým bujnením alebo iným závažným problémom, potom môžete vyskúšať dlhodobé užívanie prírodného výživového doplnku na podporu normálneho zdravia prostaty, ktorý obsahuje komplex látok prírodného pôvodu, ktoré sa tradične odporúčajú pre močové cesty.

Preto venujte najväčšiu pozornosť tomu, aby ste v takomto doplnku stravy pre prostatu našli:

Taktiež neustále kontrolujte stav svojich močových ciest a vyhýbajte sa nadmernému pitiu alkoholu a kofeínu, pretože tieto látky môžu zhoršovať časté močenie.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *