Najlepšie cvičenia na prostatu? Vyskúšajte Kegelove cviky

Každý potrebuje zdravé panvové dno. Nielen ženy, o ktorých sa v tejto súvislosti hovorí častejšie ako o mužoch. Hoci ženy sú výrazne ovplyvnené tehotenstvom a pôrodom, Kegelove cviky môžu byť vhodným cvičením na posilnenie panvového dna po operácii prostaty. Všetko, čo by ste o nich mali vedieť, vám povieme v nasledujúcich riadkoch. Pohodlne sa teda usaďte a pokračujte v čítaní.

cvičenia na prostatu

Všetci máme panvové dno. Je to časť tela, ktorá ohraničuje okraj brušnej dutiny. Keďže sa nachádza v oblasti panvy, z tohto dôvodu sa nazýva panvové dno. Táto časť tela má veľmi zložitú anatómiu a má niekoľko vrstiev. Okrem toho je na viacerých miestach prerušená orgánmi a telesnými dutinami. U žien má na panvu veľký vplyv tehotenstvo a pôrod, pretože na ňu pôsobí tlak a počas pôrodu ňou prechádza niekoľkokilogramové dieťa.

Hlavnou úlohou panvového dna je podporovať vnútorné orgány. Zároveň by však malo byť pevné, silné a pružné. Jeho vplyv negatívne ovplyvňuje napríklad vyšší vek (uvádza sa, že s ním majú problémy muži a ženy po 40. roku života, ale nemusí to byť pravidlom). Hovorí sa aj o spomínanom tehotenstve a pôrode či operácii.

Posilnenie panvového dna môže viesť k zníženiu bolesti chrbta, lepším sexuálnym zážitkom alebo lepšiemu zadržiavaniu moču a stolice. Preto je veľmi dôležité uistiť sa, že mu nič nechýba.

Aký vplyv na to majú Kegelove cviky?

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Čo sú Kegelove cviky?

Kegelove cviky sú súborom niekoľkých veľmi jednoduchých cvikov, ktoré vznikli v roku 1948 (asi nikoho neprekvapí, že ich vymyslel gynekológ Arnold Kegel, po ktorom sú pomenované). Tieto cviky sa často odporúčali ženám, ale v modernej dobe sa im nemusia vyhýbať ani muži, ktorí môžu mať problémy v oblasti panvy.

Kegelove cviky by sa mali cvičiť čo najpravidelnejšie, aj niekoľkokrát denne. Zároveň sa však neodporúča panvové dno precvičovať nadmerne, pretože by to mohlo mať negatívny vplyv na zdravie človeka.

Ich účinky nielen na prostatu

Pravidelné cvičenie Kegelových cvikov však môže mať pozitívny vplyv na kvalitu sexuálneho zážitku. Keďže mnoho ľudí nemá uspokojivý sexuálny život, je to určite prínos, ktorý by ste mali vziať do úvahy.

Môžu tiež ponúknuť:

  • Posilňovanie panvového dna po tehotenstve a pôrode
  • Posilňovanie panvového dna po operácii prostaty
  • Lepšie vyprázdňovanie a zníženie inkontinencie
  • Lepšia podpora vnútorných orgánov

Kegelove cvičenia môžu mať dobrý vplyv aj na mužskú erekciu a ejakuláciu. Ak teda pravidelne dosahujete rýchle vyvrcholenie, cvičenie Kegelových cvikov by vám mohlo pomôcť vyriešiť aj tento problém.

ako cvičiť kegelove cviky na prostatu

Ako ich cvičiť

Kegelove cviky sa môžu vykonávať napríklad počas močenia. Zmyslom cvičenia je napnúť a uvoľniť svaly panvového dna, ktoré používate pri vypúšťaní prúdu moču. (Prípadne ho zastavíte.) Stačí, ak panvové dno zatnete približne na 3 až 5 sekúnd a potom ho uvoľníte. Toto môžete opakovať desaťkrát a s prestávkami až trikrát denne. Keď je panvové dno dostatočne silné, môžete ho zovrieť až na 10 sekúnd. Toto cvičenie môžete cvičiť aj vo voľnom čase, ale nezabudnite si predtým vyprázdniť močový mechúr.

Kegelove cvičenia by tiež nemali uškodiť. V tomto prípade je to jasný signál, že niečo robíte zle. Cvičenie Kegelových cvikov po operácii prostaty môže urýchliť zotavenie a znížiť problémy s inkontinenciou moču.

Ďalšie tipy pre zdravú prostatu

Ak chcete zabezpečiť, aby vaša prostata dostala tú najlepšiu možnú starostlivosť, vyskúšajte ďalšie tipy, ktoré môžu podporiť jej normálnu funkciu. Veľmi obľúbené sú prírodné výživové doplnky na podporu normálneho stavu prostaty a močových ciest, ktoré obsahujú komplex niekoľkých bylín a ďalších látok.

V zložení sa snažte hľadať:

V neposlednom rade nezabúdajte na pravidelné návštevy urológa, ktorý z času na čas skontroluje, či je s vašou prostatou a močovými cestami všetko v poriadku.

Top 10 přípravkov na prostatu💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na problémy s prostatou

✅ aké prípravky naozajobsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena/výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *